Šperky

Všechny naše šperky nesou punc a jsou opatřeny mezinárodně uznávanými certifikáty pravosti. Opravy šperků provádíme zdarma a pokud nejste spokojeni s vybraným zbožím, můžete je vyměnit za jiné ve stejné nebo vyšší hodnotě.
 • STŘÍBRO

  Stříbrné šperky jsou tradičně vyráběny ze sterlingového stříbra, tedy standardní slitiny obsahující 92.5 % ryzího stříbra a 7.5 % mědi, díky které je slitina tvrdší.

  Šperk ze sterlingového stříbra je obvykle potažen tenkou vrstvou téměř ryzího stříbra s označením 999/1000, které ho činí zářivějším. Šperk může být potažen také rhodiem nebo zlatem.

 • ZLATO

  Ryzí 24karátové zlato se pro výrobu šperků obvykle mísí s dalšími kovy. Tím je ovlivněna tvrdost, kujnost, bod tání, barevnost a další vlastnosti. Slitiny s nižším počtem karátů,

  obvykle 22, 18, 14 or 10, obsahují vyšší procento mědi nebo dalších kovů. Našim zákazníkům nabízíme 14ti a 18ti karátové zlato, které je ve světě nejoblíbenější. U zlatých slitin je karát (kt) vyjádřením ryzosti.

 • DIAMANTY

  Váha
  Karát (ct) je u drahých kamenů jednotkou váhy. Jeden karát je rozdělen na 100 jednotek. Proto například diamant vážící 75 jednotek váží 3/4 karátu, nebo rovněž 0.75 karátu. Jeden karát váží 0,2 gramu, jeden gram tedy obsahuje 5 karátů.

  Barva
  Ideální diamant je bezbarvý. Diamanty ale často barevné jsou, a míra jejich zbarvení se hodnotí na stupnici začínající písmenem D (zcela bezbarvé) až po Z (zbarvené). Ještě více zbarvené diamanty nabízíme jako barevné diamanty.

  Brus
  Správný brus zaručuje diamantu blyštivost, kterou neopracovaný kámen nemá.

  Čistota 
  Čistota diamantu značí množství a velikost kazů uvnitř a na povrchu kamene.

CZ

Newsletter

Pokud chcete, abychom Vám zasílali exluzivní aktuality, napište nám svoji e-mailovou adresu.

Facebook Login